رسانۀ فناوری و ارتباطات
امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
همدان - ایرنا - مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۸۷ دستگاه احراز هویت جدید به این استان برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ اختصاص داده شده است.

«محمدحسن میرزایی» روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دستگاه های احراز هویت به منظور پشتیبانی از دستگاه های موجود در صورت بروز اشکال فنی و جایگزین شدن سریع آن، تحویل  استان شده است.

وی اضافه کرد: هم اینک شمار دستگاه های احراز هویت موجود در استان همدان به یک هزار و ۵۶۷ دستگاه رسیده است که از دستگاه های مازاد هشت درصد برای شعب نیمه مکانیزه و ۱۵ درصد برای شعبه های مکانیزه در نظر گرفته شده است.

مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان اظهار داشت: سه تمرین(مانور) هفته گذشته در حوزه فناوری اطلاعات با هدف آزمایش ارتباط بین استانداری با وزارت کشور، نحوه سوئچ کردن و بررسی وضعیت شعب نیمه مکانیزه و تمام مکانیزه هفته گذشته اجرا شد.

میرزایی با بیان اینکه همدان رتبه نخست کشور را در این مانورها کسب کرد گفت: یکی از دغدغه های اصلی آمادگی برای تکمیل صورتجلسه پایانی انتخابات است همچنین از مجریان انتخابات درخواست می شود دست کم نیم ساعت قبل از آغاز زمان رای گیری در شُعب حضور یابند تا راس ساعت هفت دستگاه آماده استعلام باشد.

وی گفت: نرم افزار ایران من برای دسترسی آسان به شعب اخذ رای و یافتن شعب خلوت در نظر گرفته شده که در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، ۲۸ خرداد ماه به صورت همزمان در استان همدان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، «عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» نیز برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستایی و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

طبق آخرین گزارش ارائه شده از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا روز گذشته مجموع بیماران بستری مثبت به ۱۷ هزار و ۷۸۴ و بیماران سرپایی مثبت به ۴۳ هزار و ۸۸۳ نفر رسید همچنین ۲ هزار و ۲۲۲ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *